Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Publikácie o obci

Knihy o Bojnej

kniha

Autor: Krajčík J. - Lukačka J.

Názov: BOJNÁ

Vydalo Vlastivedné múzeum v Topoľčanoch,

Západoslovenské tlačiarne, Partiránske, 1990

Náklad 2000 ks.

Publikácia bola vydaná pri príležitosti 465 výročia od prvej zachovanej písomnej zmienky o povýšení obce Bojná na trhové mestečko.

 

 

 

 kniha

Autor: Pieta K.

Názov: BOJNÁ

NOVÉ NÁLEZY K POČIATKOM SLOVENSKÝCH DEJÍN

Vydal Archeologický ústav SAV, Nitra

Archeos, 2007, ISBN 978-80-969741-0-8

Táto malá knižka, ktorú sponzorovala naša obec, prístupnou formou informuje o doterajších objavoch na bojnianskych hradiskách. Veríme, že si nájde svojich čitatel'ov medzi našimi obyvatel'mi, ako aj medzi stále väčším počtom návštevníkov, ktorí prichádzajú spoznávať krásy prírody a bohatú históriu v okolí našej obce.

    
 

kniha

Autor: Pieta K. - Ruttkay A. - Ruttkay M.

Názov: BOJNÁ

HOSPODÁRSKE A POLITICKÉ CENTRUM Nitrianske-ho kniežatstva

Vydal Archeologický ústav SAV, Nitra 2007

ISBN 978-80-88709-91-6

Táto kniha vznikla z potreby rýchlej odbornej prezentácie objavných nálezov, ktoré boli dosial' predmetom podrobného výskumu a priniesli nové dôležité poznatky o sídlach z 9. storočia na Slovensku. Je pochopitel'né, že uverejnené štúdie pre krátkosť času nemohli zhodnotiť dosiahnuté výsledky v celej šírke. To je úlohou ďalších podrobnejších vedeckých prác, keďže súbory z Bojnej už vyvolali širokú medzinárodnú odozvu.

  

knihaAutor: Jiří Janošík

Názov: Bojniansky zázrak

Vydal: Goralinga, Bratislava 2011

ISBN: 978-80-970042-4-8

Kniha Bojniansky zázrak je osobným vyznaním obdivu autora k mimoriadnej slovanskej archeologickej lokalite, ktorá svojimi nálezmi významne rozširuje poznanie našich národných a kresťanských koreňov. Vychádza z historických a archeologických poznatkov a opiera sa o výsledky dlhodobej spolupráce s vedúcim výskumu Karolom Pietom z Archeologického ústavu v Nitre. „Je však predovšetkým príbehom znovuobjavovania Bojnej, ako som ho vnímal, spoluvytváral a prežíval ja sám,“ povedal pre agentúru SITA Janošík. Knižka je určená najmä mladým čitateľom, ktorých záujem o najstaršiu históriu vlastného národa chce podporiť menej konvenčným pohľadom na toto obdobie.

Možnosť objednania alebo zakúpenia publikácií: Múzeum Bojná, kontakt:

tel: 0903 211 785, mail: muzeum@bojna.sk


 
ÚvodÚvodná stránka