Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Miestne kultúrne stredisko

Charitatívny projekt "Upleť alebo uháčkuj štvorec"

Charitatívny projekt „Upleť alebo uháčkuj štvorec“

Charitatívny projekt Knit A Square pomáha sirotám, opusteným deťom a deťom s AIDS v Južnej Afrike. Odhaduje sa, že takýchto detí je v Afrike okolo 15 miliónov, z toho v Južnej Afrike okolo 1,4 milióna. Upliesť alebo uháčkovať štvorec zaberie necelú hodinu a môže pomôcť zachrániť detský život.

upleť štvorec1

Štvorce, ktoré ľudia pletú a háčkujú na celom svete, sú v Južnej Afrike zošité do diek pre deti, o ktoré sa nemá kto starať. Na jednu deku treba 35 štvorcov.

Upliesť alebo uháčkovať štvorec je veľmi jednoduché. Je to ideálny projekt pre dospelých aj detských začiatočníkov, pre všetkých milovníkov ručných prác, ktorí si netrúfajú alebo nemajú čas na veľké výrobky, deti v školách i pre tvorivé babičky doma, v klube či domove dôchodcov alebo pre klientov denných stacionárov.

upleť štvorec4

Po dokončení každého štvorca je treba nechať koniec priadze dlhý cca 50cm, aby bolo možné štvorce zošiť. Koniec je treba k štvorcu „primotýlikovať“, aby sa nepomotal s ostatnými.

upleť štvorec5

Keď máte viacej štvorcov hotových, stačí štvorce zbaliť a priniesť do Miestnej ľudovej knižnice v Bojnej, odkiaľ sa budú distribuovať priamo do organizácie Knit a square. Viac informácií a fotky nájdete na http://www.knit-a-square.com

Štvorce sú dobrovoľníkmi zošívané až na mieste. Dobrovoľníci kombinujú v každej deke štvorce poslané z rôznych kútov sveta, rôznych farieb, vzorov a štýlov. Pokiaľ by boli zaslané už zošité celé deky, musela by organizácia Knit a Square platiť za každý kus dovozné clo.

Zapojte sa aj Vy do charitatívneho projektu Knit a Sqare. Pomôžete tak chorým a opusteným deťom. Vám vzniknú minimálne alebo takmer žiadne náklady, pretože na štvorce môžete využiť akékoľvek zvyšky priadze, ktorú by ste možno už na nič nepoužili a odmenou Vám bude dobrý pocit, že ste pomohli deťom, ktoré to skutočne potrebujú.

 


 
ÚvodÚvodná stránka