Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Chrámový zbor

 

Chrámový zbor kostola Všetkých svätých v Bojnej


   Zbor vznikol v septembri 2003 pri farskom kostole Všetkých svätých v Bojnej. Z pôvodných 13 členov sa v r. 2009 rozšíril na 23, z ktorých je 16 žien a 7 mužov, rozdelených do 4 hlasov – során, alt, tenor, bas. Zbor sa venuje hlavne hudbe liturgickej. Pravidelne účinkuje vo farskom kostole na významné cirkevné sviatky a slávnosti. Zúčastňuje sa i na kultúrnom živote v obci. Príležitostne sa zbor venuje aj koncertnej činnosti v okolitých obciach a mestách. Účinkoval na koncertoch v Piešťanoch, v Partizánskom, v Topoľčanoch, v Tvrdomsticiach, vo Velušovciach, v Nemčiciach, v Jacovciach, v Radošine, v Bernolákove, v Kolíňanoch, v Mojzesove, v Martine a vo Veľkých Bieliciach.
V r. 2007 zbor spieval pri príležitosti otvorenia Múzeá v Bojnej.
V r. 2008 účinkoval na vernisáži pri príležitosti otvorenia výstavy „Bojná – raně středověké mocenské centrum mezi Nitrou a Moravou“ v Brne a v roku 2009 na otvorení výstavy „Bojná“ v SNM v Bratislave. V decembri v roku 2009 zbor s úspechom reprezentoval našu obec na medzinárodnom festivale adventnej a vianočnej piesne – „Vianočné impresie“ v Dome umenia v Piešťanoch.
V roku 2004 zbor nahral CD s vianočnými piesňami a má názov „In dulci jubilo“.
Zbor každoročne v spolupráci s Farským a Obecným úradom organizuje Festival chrámových zborov pod názvom „Bojnianské zvony“, na ktorý sa pozývajú iné chrámové zbory z blízkeho i ďalekého okolia. V roku 2009 sa uskutočnil 6. ročník tohto festivalu. Celkovo sa na ňom zúčastnilo 16 zborov zo Slovenska a 1 z Maďarska.
 

Repertoár zboru:

    Je veľmi rôznorodý. Zbor spieva skladby od jednohlasných s doprovodom gitary, až po náročnejšie štvorhlasné skladby svetových autorov „a capella“. Zo zborovej tvorby má v repertoári skladby J. L. Bellu, W. A. Mozarta, J. S. Bacha, D. Bortňanského, N. Kedrova, G. Pittoniho, L. da Viadannu, J. K. Vodňanského. a ďalších. Zbor spieva v slovenčine, v češtine, latinčine, angličštine a staroslovienčine.

 

Členovia zboru:

Peter Medek – dirigent

 

 

Soprán:Alt:
 Daniela MatejovičováMartina Matejová st.
Mária BrandajskáMartina Matejová ml.
Renáta BrandajskáMiroslava Glosová
Ivana PokornáRenata Števčíková
Adriána Halová Eva Halová
Janka Medeková Kristína Blašková
 Mária Pinkeová  
Barbora Srogoňová
Anna Chovanová
Kristína Chrenková
 Zuzana Harmádyová
Tenor:Bas:
Vladimír Blaška - gitaraJuraj Brandajský
Daniel KrajčíkMilan Čerešňák
Matúš BrandajskýPeter Brandajský

 

 

 

Kontakt

Peter MedekMilan Čerešňák
Bojná 487Bojná 645
Tel.: 0907 491 309Tel.: 0911 999 024
Email: peter.mk@centrum.sk 

 

 


 
ÚvodÚvodná stránka